Kochani Miłośnicy Wina i Sera,

Serdecznie zapraszamy Was na degustację francuskich win i serów Francja-Elegancja, która odbędzie się w sobotę, 20 stycznia, o godzinie 16:00 w sklepie Serwus! przy ulicy Filareckiej 2 w Krakowie. Będzie to okazja do spróbowania wyśmienitych win i przysmaków z kraju nad Sekwaną, a także do poznania ciekawostek i historii związanych z nimi. Degustację poprowadzi Katarzyna Solańska, znana i ceniona sommelierka oraz Miłosz Łokaj, szef szefów Serwus!a, ekspert od serów (nie tylko francuskich). W znakomite wino zaopatrzy nas importer win francuskich pochodzących wyłącznie z małych rodzinnych winnic TOVINO.

Czytaj także: [WINO I KUCHNIA] JAK SKONSTRUOWAĆ IDEALNĄ DESKĘ PRZEKĄSEK

Francja – Elegancja

Francja jest krajem wyjątkowym, gdyż żadne inne państwo, żadna inna kultura, nie zrobiły aż tyle, aby rozpowszechnić tradycje picia wina i jedzenia sera. Pierwsze winorośla we Francji były uprawiane już w czasach starożytnych, najpierw w regionie śródziemnomorskim, a później także w głębi kraju. Liczne popularne obecnie na całym świecie odmiany winorośli, takie jak merlot, cabernet sauvignon, chardonnay czy chenin blanc, wywodzą się właśnie stąd. Francja jest także bogata w regiony winiarskie, które produkują wina o różnorodnych stylach i charakterach, od lekkich i orzeźwiających po bogate i złożone.

Francuskie wina i sery

Sery są nieodłącznym elementem francuskiej kuchni i kultury. We Francji produkuje się ponad 400 rodzajów serów, z których każdy ma swoją historię, recepturę i smak. Sery i wina z tego samego regionu często doskonale się uzupełniają, tworząc harmonijne i smaczne połączenia. Niektóre połączenia wina i sera są klasykami i zawsze sprawdzają się. Na przykład, białe wina, takie jak chablis czy chenin blanc, doskonale komponują się z serami kozimi i pleśniowymi, podczas gdy czerwone wina, takie jak gamay czy pinot noir, dobrze współgrają z serami miękkimi i łagodnymi.

Czytaj także: [WINO I KUCHNIA] WINO I SER

Francja-Elegancja – degustacja win i serów

Koszt udziału w wydarzeniu Francja-Elegancja to 119 pln od osoby. Uczestnictwo w wydarzeniu jest możliwe wyłącznie za potwierdzeniem płatności na konto organizatora do 17 stycznia. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj i zarezerwuj swoje miejsce już dziś!

Numer rachunku na który należy dokonać płatności: Katarzyna Kwasnowska-Solańska, 15 2910 0006 0000 0000 0227 7087

Do zobaczenia na degustacji!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *