Serdecznie zapraszam do mojego Salonu Degustacyjnego na Indywidualne warsztaty wiedzy o winie, podczas których wprowadzę Cię w świat wina.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które zaczynają swoją przygodę winem, a wraz z czasem będą chciały ją wraz ze mną rozwijać.


Podczas warsztatów omawiamy elementy sztuki stołu związanej z winem, podstawy i zasady degustacji wina, jego przechowywania oraz doboru odpowiedniego szkła. Uczestnik zapozna się również z podstawowymi informacjami, które znajdują się na etykiecie i na jej podstawie będzie mógł swobodnie poruszać się pomiędzy ogromną ilością butelek świadomie wybierając te upragnione.

Następnie zdegustujemy i szczegółowo omówimy 10 win z międzynarodowych szczepów winorośli i opowiemy o najpopularniejszych regionach ich występowania. Opowiemy także o metodach produkcji wina.

W kolejnej części spotkania omówimy zasady łączenia win z potrawami i sprawdzimy organoleptycznie w jaki sposób potrawa wpływa na odbiór wina.

Kursant zapozna się także z głównymi wadami wina oraz charakterystycznymi dla nich aromatami. Ta wiedza jest niezwykle ważna podczas składania reklamacji i zwrotów.

Możliwy jest dojazd do Kursanta w granicy do 25 km od Krakowa.

Co otrzymujesz?

1. Ciekawe, interaktywne zajęcia.
2. Autorski e-book do pobrania lub drukowany podręcznik
3. Elementy kulinarne.
4. Słodki lub wytrawny autorski upominek „Do wina”.

Czas trwania: ok. 5 godzin


Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji skontaktuj się ze mną TUTAJ.