Od dłuższego już czasu chodziło za nami wino nieco inne, niż Morawy, czy też Austria 🙂

Idąc za ciosem po ostatnim znakomitym zakupie skorzystałam ponownie z oferty przygotowanej przez dobrewina.pl i kupiłam jednoszczepowe (cabernet sauvignon) chilijskie wino Origen Gran Reserva, 2012. Jak informuje importer winogrona do produkcji tego wina pochodzą z  Valle del Loncomilla (region Central Valley), a wino dojrzewa w beczkach z dębu francuskiego przez 12 miesięcy. Tyle teorii.

A jak odczucia?

No cóż…

W nosie: piękne, lekko beczkowe, przy pierwszym podejściu mocno alkoholowe. Jednak po nabraniu powietrza nos staje się owocowy. Z aromatami czarnej porzeczki, wiśni oraz kawy i  toffi.

W smaku: dojrzałe czerwone owoce, gorzka czekolada, delikatna kawa, toffi. Wino z gatunku ciężkich, skoncentrowanych, o wyrazistych taninach, dobrze zbudowane.  Bardzo przyjemny długi finisz. Jak to określił M. – bardzo eleganckie. Faktycznie, widzę je na wystawnych przyjęciach wśród wieczorowych sukien i smokingów. Może być dobrym pomysłem na uczczenie okrągłych rocznic lub na prezent.

Do czego: będzie idealne do pieczeni wołowej, jagnięciny w rozmarynie czy też deski wykwintnych serów. Wino do powolnego sączenia.

… no i ta piękna etykieta…

Bardzo polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *