„Lubię, lubię wracać tam, gdzie byłem już….“

Tymi słowami utworu niezapomnianego Zbigniewa Wodeckiego rozpocznę relację z absolutnie wyjątkowej lokalizacji, którą nazywam „jednym z najukochańszych miejsc na ziemi“ (a mogę je zliczyć na palcach jednej ręki!). Villa Elise! To właśnie tutaj czuję się jak w domu, mimo że jestem kilkaset kilometrów od niego – bezpiecznie, przytulnie i „zaopiekowanie“. To wszystko dlatego, że Sylwia i Rafał Wyniczenko, właściciele i gospodarze tego niezwykłego miejsca dbają o każdy najdrobniejszy szczegół i o każdego Gościa w wyjątkowy sposób. Tutaj każdy jest goszczony na najwyższym poziomie, z sercem, ciepłem i prawdziwym zaangażowaniem.

Villa Elise Park Pension

Villa Elise Park Pension w Stroniu Śląskim!

Wystrój i krótka historia Villa Elise Park Pension

To miejsce ma niezwykły urok i klimat, który przenosi nas w czasie do początku XX wieku. Villa Elise została wybudowana w latach 1900-1902 przez Elisę Losky, synową założyciela i właściciela huty szkła kryształowego. Potem było tutaj przedszkole, a jeszcze potem… tą historię musicie usłyszeć na własne uszy, którą z przyjemnością i pasją opowiadają gospodarze!

Wnętrza willi zachowały oryginalne elementy, takie jak przepiękne piece kaflowe, freski na niektórych sufitach, stylowe meble czy secesyjne witraże.

Jeden z oryginalnych pieców kaflowych
Oryginalne freski na suficie

Czytaj także: Moja oferta

W przestronnym hallu znajduje się także pianino i niekiedy można załapać się na fantastyczne minikoncerty dawane przez co bardziej utalentowanych Gości. Na zdjęciu widzicie także bajeczną klatkę schodową prowadzącą do pokoi.

Hall

Pokoje i atrakcje w Villa Elise Park Pension

Pokoje są przestronne, komfortowe i eleganckie, a z okien roztacza się piękny widok na park i góry. Pokoi mamy tutaj 14, w tym dwa przepiękne stylowe apartamenty, studio składające się z dwóch pokoi oraz klasyczne „jedynki“ i „dwójki“. Każdy z pokoi ma swoją dużą łazienkę wyposażoną we wszystko, czego potrzeba.

Apartament
Apartament

Do dyspozycji Gości jest także sauna oraz gabinet masażu, w którym Pani Monika odprawia niemalże czary. Z jej gabinetu wychodzi się zrelaksowanym, piękniejszym, młodszym i pełnym energii (polecam masaż Kobido – cuda działa w wykonaniu Moniki). W sezonie letnim działa także odkryty basen, nad brzegiem którego można delektować się widokami i świętym spokojem z kieliszkiem wybornego wina. O selekcję profesjonalnie dba osobiście właścicielka Sylwia, a dziewczyna, wierzcie mi, ma nosa :). Na zamówienie można także zorganizować zajęcia jogi.

Strefa relaksu

Hotel oferuje także wiele innych atrakcji dla gości w każdym wieku. Dla dzieciaków znajdzie się plac zabaw, w którym mogą szaleć do woli, a dla wszystkich zadaszona i w pełni wyposażona chata grillowa oraz specjalnie wydzielone miejsce na ognisko. Ach! I zapomniałam o absolutnie bajkowej huśtawce zawieszonej na gałęzi dwustuletniego buka.

Poza tym, jeśli już jakimś cudem będziecie chcieli opuścić teren Villa Elise, możecie pospacerować po lesie (ok. 1 km stąd jest przepiękny punkt widokowy), zwiedzić kopalnię uranu czy złota. Zimą możecie korzystać z absolutnie bajecznych tras na narty biegowe i zawsze świetnie przygotowanych tras zjazdowych, latem zaś można skorzystać bezpłatnie z wypożyczalni rowerów, również elektrycznych. Możliwe są także wycieczki rowerowe z przewodnikiem, a właściciele Villa Elise zadbali o trasy, które zadowolą każdego uczestnika.

Chata grillowa

Villa Elise to idealne miejsce na wypoczynek i relaks w otoczeniu natury i historii.

Hotel historyczny to taki, który mieści się w zabytkowym budynku i nawiązuje do jego przeszłości w wystroju, usługach i atmosferze. Hotele historyczne są często położone w malowniczych i ciekawych miejscach, gdzie można poznać lokalną kulturę i historię. Villa Elise jest jednym z takich hoteli, należącym do prestiżowej sieci Heritage Hotels Poland.

W hotelu znajduje się również restauracja z rekomendacją Slow Food Polska, która serwuje pyszne dania z regionalnych produktów. Restauracja ma również bogatą kartę win i alkoholi. O tym… już za chwilę

Kliknij obrazek, aby zobaczyć menu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *