Czy jesteście „foodies“, czyli ludźmi, którzy kochają dobre i prawdziwe jedzenie? Jeśli tak, mam dla Was świetną wiadomość. Odkryłam miejsce, które zaspokoi Wasze podniebienia i zachwyci wszystkie zmysły. To Villa Elise – butikowy hotel z odkrytym basenem, strefą wellness i mnóstwem innych atrakcji w Stroniu Śląskim. To właśnie tutaj znajduje się restauracja „Kaczka i Wino”, która serwuje wyśmienitą kuchnię, opartą na naturalnych produktach z lokalnych źródeł. Wystrój restauracji utrzymany jest, tak jak cała Villa Elise, w oryginalnym secesyjnym stylu.

Restauracja Kaczka i Wino – klik w zdjęcie, aby otworzyć menu

Restauracja Kaczka i Wino – co można zjeść

Restauracja „Kaczka i Wino” to pasja i marzenie właścicieli Villi Elise – Sylwii i Rafała Wyniczenko, którzy sami należą do „foodies“ i chcą dzielić się swoją miłością do jedzenia ze swoimi gośćmi. Ich specjalnością jest kaczka, która jest podawana na kilka sposobów, w zależności od sezonu i dostępności różnych produktów. Można tu spróbować kaczki pieczonej, konfitowanej, w sosie śliwkowym, z jabłkami i żurawiną, z kasztanami i gruszkami, z sosem pomarańczowym i wiele innych, a pierogi z kaczką to prawdziwy hit. Do tego można dobrać wino z bogatej karty, która zawiera propozycje z różnych regionów świata. Właściciele organizują też regularnie degustacje win, na których można poznać historię, smak i aromat różnych gatunków i roczników.

Kaczka w Kaczka i Wino
Pierogi z kaczką i morelami w Kaczka i Wino

Czytaj także: Villa Elise Park Pension

„Kaczka i Wino” nie zapomina też o weganach i wegetarianach, dla których przygotowuje pyszne dania bezmięsne, takie jak sałatki, zupy, pierogi, naleśniki, risotto, makarony i inne. Wszystkie składniki są świeże, sezonowe i pochodzą od lokalnych producentów z Ziemi Kłodzkiej i Dolnego Śląska. W restauracji można też zjeść prawdziwy chleb na zakwasie, który jest wypiekany na miejscu i ma unikalną recepturę, dzięki której zyskał znak Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

Restauracja Kaczka i Wino – rekomendacja SLOW FOOD POLSKA

Restauracja „Kaczka i Wino” jest dumna ze swojej rekomendacji SLOW FOOD POLSKA, która jest przyznawana restauracjom, które promują kuchnię opartą na lokalnych, ekologicznych i tradycyjnych produktach, szanującą środowisko, kulturę i zdrowie. To pierwsza taka rekomendacja na Dolnym Śląsku i dowód na to, że restauracja „Kaczka i Wino” dba o jakość i smak swoich dań.

Rekomendacja Slow Food Polska dla Kaczka i Wino

Restauracja Kaczka i Wino – Szefowa Agnieszka Kukin

Za kuchnią w restauracji „Kaczka i Wino” stoi Szefowa kuchni – Agnieszka Kukin, która ma wieloletnie doświadczenie i pasję do gotowania. Agnieszka tworzy dania, które łączą tradycję z nowoczesnością, inspirując się kuchnią polską, europejską i światową. Jej celem jest zadowolenie i zachwyt gości, którzy mogą liczyć na jej profesjonalizm, kreatywność i uśmiech.

Jeśli szukacie miejsca, gdzie możecie zjeść pyszne i prawdziwe jedzenie, napić się dobrego wina i odpocząć w pięknym otoczeniu, to Villa Elise i restauracja „Kaczka i Wino” są dla Was idealne. Zapraszam Was do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca i do podzielenia się ze mną Waszymi wrażeniami. Smacznego! Aby sprawdzić menu kliknij obrazek poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *